?

Log in

No account? Create an account
Previous Entry Share Next Entry
Про вальси
tocaor_lviv
Недавно готуючи чергове засідання танго-клубу на тему "Креольські вальси", був впевнений, що певна кількість народу збереться - хоча би послухати гарну музику, в ідеалі - поговорити про історію, особливості і т.і. Особливо у світлі модних зараз суперечок на тему музичності в танго, і особливо - в танго-вальсі.
Прийшла одна(!) людина. Клуб того вечора я рахую успішним - ми проговорили годину, людині було цікаво (додам, що у віртуальних суперечках вона участі ніколи не бере :) ). А я черговий раз замислився - чому народ у нас настільки пасивний? Чому зупиняється на пів-кроку до нових знань, натомість воліючи до піни з рота сперечатися ні про що... Ось вам конкретний приклад. Термін "креольські вальси" останнім часом набув популярності в обговореннях (раніше згадувалася лише назва "танго-вальс"). Супер! В результаті модною течією стало казати - мовляв, люблю танцювати під креольські вальси. Це чудово! Проте, люди, ви впевнені, що знаєте значення слів, які використовуєте? Відразу оговорюся - можливо, я надто глибоко копаю, і більшості такі знання ні до чого, може й так. Але по-перше, не люблю бути голослівним, а волію розбиратися в речах, про які говорю, по-друге - по-моєму, раз почавши згадувати креольські вальси - не зацікавитися ними хоч трохи глибше неможливо. (Знов-таки, ІМХО).

Ось вам деякі "цікавості" щодо вальсів:

 - МЕКСИКАНСЬКІ вальси - що ви знаєте про них? Хоча би чули? Авжеж, чули, принаймні деякі з вас - слухаємо "Sobre las Olas" Хувентіно Росаса: - "КРЕОЛЬСКИМИ" взагалі-то називають перуанські вальси, а не будь-які латиноамериканські, як часто можна побачити в Інтернеті. Музика Перу є унікальною сумішшю іспанської (хоч щось корисне від конкістадорів), індіанської та африканської культур. Тому часто перуанські вальси виконуються під акомпанемент кахона та інших ударних інструментів:


Вальси в Перу - це як фламенко в Іспанії, люди збираються грати/співати (тобто не треба зациклюватися на танцювальній складовій! :) ). Дуже схоже на іспанські пеньї: - ВЕНЕСУЕЛЬСКІ ВАЛЬСИ сформувалися незалежно від перуанських і трохи пізніше. І зазнали великого впливу з боку хоропо - народного танцю llaneros ("мешканців рівнин"). Хоропо й досі рахується візитною карткою Венесуели, а хоропо Alma Llanera - неофіційним гімном країни:


А бачили - як танцюють хоропо? Дивіться (коментувати не буду - самі знаходьте особливості та специфіку):


Вплив хоропо чітко прослуховується в поліритмії венесуельського вальсу: - ІСПАНІЯ: якось ніхто не замислювався - а хто завіз до Америки вальсові ритми? Хто-хто - конкістадори в пальто! Іспанці. Що, вони теж вальси танцювали?! ТАК!!! Прошу:
Ну і щоб добити - фламенко-вальс:Скажете, булерія? No, senores! Булерія як манера гри - так, булерію взагалі як "інструмент" часто використовують для адаптації та змішування стилів - адже вона така гнучка. Станьте і станцюйте (не як фламенко, не як хоропо - просто як вальс, як танго-вальс). Ловіть ритм - він тут вам на таці піднесений :)

Підсумовуючи - скажіть, ви все це знали? Чи хоч трохи нової інформації отримали? Це НЕ є якесь детальне дослідження, це є лише крок до нього (і я продовжу) - але маю надію, що тепер кажучи "я люблю креольські вальси" - люди знатимуть, про що говорять :)

  • 1
(Deleted comment)
вы не переживайте. Современному человеку сложно выбраться в реал. А вам спасибо, что просвещаете

Вам спасибо, что читаете и интересуетесь!

Я не оттого переживаю, что столько чудесной музыки проходит мимо людей - тут я стараюсь "помочь". Гораздо больше огорчает то, что эксплуатируются сами термины ("креольская музыка", к примеру) без понимания и знания сути - в дурацких перепалках на форумах, в глубокомысленных изречениях а-ля "как же, как же, креольский вальс - я его танцую"... Все это было не раз и не раз повторится - проще простого нахвататься с поверхности и щеголять терминами в разговорах и дискуссиях. Как результат, Армика и Джесса Кука называют современным фламенко, любые вальсы которые танцуют без фрака - креольскими, основой айкидо (великолепная система рукопашного боя!) полагают глубокомысленное лицо и мистическую энергетику... все - примеры из жизни.

Вот эта подборка материала - ее же ничего не стоит самому составить - просто надо заинтересоваться и приложить немного усилий. А кто из "танцующих вальсы" хоть раз набрал в Гугле или Ютубе "Peruvian waltz"? :)

Щодо передостанього, то, враховуючи музикальну спадковicть, здається блище посилитися на "хоту":
http://www.youtube.com/watch?v=CwL14LAH9qs

I до першого не можу не додати трохи приправлений техано-присмаком вальсiк:
http://www.youtube.com/watch?v=tvwxyue_lLk

чогось сподобався мені 2-й кліп - оті гітари звучать чудово:) а чоловіки нагадали про фільм "Фріда", який я дуже люблю.
дякую за цікавий запис - прийшла додому після групи новачків - дуже втомлююсь з новачками, а потім ще трохи сама займаюсь в залі - і такий чудовий запис знайшла, послухала вальси, так приємно і тепер буду знати, що таке "хоропо" :)

Радий старатися :)
Хоропо взагалі унікальне явище - ритміка вальса (ускладнена), кроки чоловіка робляться на кожен біт (тобто сам по собі танцор є ритмоутворюючимударним інструментом :) ), в рухах танцю проглядають риси, спільні з фламенко, чамаме, сальсою...
А ще цікавий факт - слово "хоропо" означає "вечірка, танцювальна вечірка" і власне є назвою і танцю і танцювальної вечірки (як "мілонга" в Аргентині), але використовуватися почало у 18 столітті. А до того з тим же значенням використовувалося слово... ФАНДАНГО :)

  • 1